Blog

jak-zatrzymac-bieg-wydarzen-czyli-o-czarodziejskim-flecie-w-a-mozarta-w-poznaniu

Jak zatrzymać bieg wydarzeń, czyli o Czarodziejskim flecie W. A. Mozarta w Poznaniu

Ostatnią premierą kończącego się już sezonu w Teatrze Wielkim w Poznaniu był  Czarodziejski fletu w reżyserii Sjarona Minailo z pomocą dramaturga Krystiana Lady. Spektakl można było obejrzeć w poznańskiej operze trzykrotnie, za każdym razem w nieco innej obsadzie. Ta recenzja dotyczy „premiery studenckiej”, która odbyła… czytaj dalej »
chick-corea-trio-w-krakowskim-ice

Chick Corea Trio w krakowskim ICE

Koncert żywej legendy zawsze budzi spore emocje, a jeśli takiej legendzie towarzyszą równie wielcy artyści, sięgają one zenitu. Nic dziwnego więc, że taki poziom ekscytacji już od samego początku udzielił się publiczności na koncercie Chick Corea Trio w krakowskim Centrum Kongresowym ICE i z każdym… czytaj dalej »
kody-2017-czyli-jak-polaczyc-tradycje-awangarde-i-teatr

KODY 2017, czyli jak połączyć tradycję, awangardę i teatr

W ostatnim tygodniu po raz kolejny, już dziewiąty, zabrzmiały w Lublinie KODY. Organizowany co roku przez Ośrodek Rozdroża Festiwal skupia nie tylko Lublinian, ale i miłośników muzyki współczesnej z całej Polski. W tym roku program Festiwalu miał skupić się wokół samego Lublina i teatrum dźwięku.… czytaj dalej »
jan-ekier-artysta-renesansowy-rozmowa-z-aneta-teichman

Jan Ekier - artysta renesansowy. Rozmowa z Anetą Teichman

Anna Kruszyńska: Jest Pani autorką pierwszej biografii Jana Ekiera. Co takiego zafascynowało Panią w osobie Profesora, że postanowiła Pani napisać o nim książkę? Aneta Teichman: Profesor Jan Ekier należał do grona najwybitniejszych polskich artystów XX wieku i początku XXI wieku. Jego osiągnięcia w zakresie pianistyki,… czytaj dalej »
fortuna-kolem-sie-toczy

Fortuna kołem się toczy

Spring Break Showcase Festival & Conference, czyli impreza, podczas której wysłuchać możemy młodych, obiecujących zespołów, już za nami. W tegorocznej edycji, prócz Anity Lipnickiej, wystąpili także Domowe Melodie, Julia Pietrucha, Limboski czy Fisz Emade Tworzywo, co wiele mówi o nieubłaganych zasadach rynku muzycznego. Oczywiście nazwiska… czytaj dalej »
mozaika-festiwal-prawykonan

Mozaika Festiwal Prawykonań

Nie da się opisać ogromu wrażeń i myśli wywołanych utworami, licznych dyskusji o muzyce czy samej atmosfery 7. Festiwalu Prawykonań Polska Muzyka Najnowsza. Można jednak próbować uchwycić choć cząstkę, zapisując własne odczucia, przemyślenia, interpretacje. Takie wyzwanie podjęło ośmioro studentów teorii muzyki z krakowskiej Akademii Muzycznej.… czytaj dalej »
misterium-znaczy-tajemnica-festiwal-misteria-paschalia-2017

Misterium znaczy tajemnica - Festiwal Misteria Paschalia 2017

Misteria Paschalia to na pewno jedno z tych wydarzeń, z których możemy być szczególnie dumni. Festiwal cieszy się świetną renomą nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie. Zasługą jest przede wszystkim świetny program i poziom artystyczny koncertów, ale i klimat oczekiwania i zadumy,… czytaj dalej »
bach-stories-nowa-plyta-duetu-aleksander-debicz-marcin-zdunik

Bach Stories - nowa płyta duetu Aleksander Dębicz & Marcin Zdunik

  „Bach Stories” nie jest kolejną nową płytą. To przedstawienie nowego sposobu myślenia o wykonawstwie muzyki i powrót do dawnej praktyki muzycznej w jej współczesnym wydaniu. Przyjaźń dwóch młodych, ale już utytułowanych muzyków, zaowocowała dwupłytowym albumem, na którym prezentowane są ponadczasowe dzieła mistrza Johanna Sebastiana Bacha… czytaj dalej »
siegajac-poza-granice

Sięgając poza granice

Erlendis Quartet to zespół złożony z czterech młodych gitarzystów: Anny Chorążyczewskiej, Adriana Furmankiewicza, Wojciecha Jurkiewicza i Karola Mruka. Kwartet powstał w październiku 2013 roku w Poznaniu. To jeden z nielicznych tego typu zespołów, zarówno w Polsce, jak i w Europie. Wszyscy członkowie kwartetu to wielokrotni… czytaj dalej »
muzyczne-ostatki-agnieszka-nowok

Muzyczne „ostatki” (Agnieszka Nowok)

Zgodnie z polską tradycją kulturową karnawał należy odpowiednio pożegnać. Ostatki zatem – jako cezura pomiędzy okresem uciech wszelakich a czasem duchowej i cielesnej ascezy – powinny zawierać w sobie to, co w (po)noworocznej aurze najważniejsze: dobrą zabawę w najlepszym wydaniu (nie od dziś wiadomo, że… czytaj dalej »
save-the-music-na-kontenerart-w-poznaniu

Save the Music na KontenerArt w Poznaniu

22-23.07 mieliśmy przyjemność przedstawić kampanie społeczną Save the Music na KontenerArt w Poznaniu. Koordynatrorem wydarzenia był Rafał Orłowicz, który w naszej organizacji odpowiada za sprzedaż i promocje produktów. Serdecznie dziękujemy licznie przybyłej publiczności oraz wszystkim uczestnikom warsztatów, wykładów, koncertów, a także wspaniałym panelistom. Jesteśmy wdzięczni… czytaj dalej »
dziekuje-ze-panstwo-sluchaja-muzyki-relacja-z-euro-chamber-music-festival

„Dziękuję, że Państwo słuchają muzyki”. Relacja z Euro Chamber Music Festival

  Nie bez powodu Ambasadorem kampanii społecznej „Save the Music” jest Krzysztof Tymendorf, utalentowany altowiolista, ale też manager kultury, którego działalność jest zbieżna z celami Fundacji MEAKULTURA. Stowarzyszenie Artystów „Zdolni do Wszystkiego”, któremu przewodniczy Krzysztof Tymendorf, od czterech lat organizuje w Gdańsku Euro Chamber Music Festival… czytaj dalej »
witamy-nowego-ambasadora-dominika-polonskiego

Witamy nowego Ambasadora - Dominika Połońskiego!

Dominik Połoński, wybitny wiolonczelista, dołączył do grona naszych Ambasadorów! Ukończył prestiżową Escuela Superior de Musica Reina Sofia w Madrycie w klasie wiolonczeli profesor Natalii Szachowskiej. Jest laureatem nagród: Gloria Artis, Paszportu „Polityki”, zdobywcą Fryderyka oraz wielu innych. Zwyciężył także liczne konkursy, m.in.: im. D. Danczowskiego,… czytaj dalej »
inauguracja-save-the-music-film-promocyjny

Inauguracja "Save the Music" - film promocyjny

Prezentujemy film promocyjny na temat kampanii "Save the Music" zrealizowany podczas styczniowej konferencji prasowej w Polskim Wydawnictwie Muzycznym. Konferencja była pierwszą odsłoną kampanii, której celem jest wspieranie dobrej muzyki przy współudziale mody oraz sztuk wizualnych. Fundacja MEAKULTURA pragnie przybliżać sylwetki wybitnych muzyków, a także promować… czytaj dalej »
konferencja-prasowa-i-inauguracja-kampanii-save-the-music

Konferencja prasowa i inauguracja kampanii Save the Music!

Inauguracja naszej kampanii odbyła się w warszawskiej siedzibie Polskiego Wydawnictwa Muzycznego 27 stycznia bieżącego roku. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja prasowa.Celem „Save the Music” jest wspieranie dobrej muzyki przy współudziale mody oraz sztuk wizualnych. Fundacja MEAKULTURA pragnie przybliżać sylwetki wybitnych muzyków, a także promować wartościową muzykę, bez… czytaj dalej »
dorota-miskiewicz-dolaczyla-do-grona-ambasadorow-save-the-music

Dorota Miśkiewicz dołączyła do grona Ambasadorów Save the Music

Z wykształcenia skrzypaczka, postanowiła poświęcić się karierze wokalnej. Kilkakrotnie nominowana do Fryderyka, zarówno w kategorii „jazz”, „pop”, jak i "muzyka poważna". Bywa liryczna, czasem brawurowo jazzująca. Prowadzi własny zespół, pisze teksty, komponuje muzykę, nagrywa płyty autorskie: „Dorota Goes to Heaven – Zatrzymaj się” (2002), „Pod… czytaj dalej »
narodowe-centrum-kultury-patronat-honorowy

Narodowe Centrum Kultury - patronat honorowy

Narodowe Centrum Kultury objęło patronat honorowy nad kampanią społeczną Save The Music.Patronat honorowy stanowi szczególnego rodzaju wyróżnienie dla przedsięwzięcia bezpośrednio związanego z działalnością kulturalną.  Patronat honorowy może być przyznany jedynie przedsięwzięciu, które spełnia poniższe warunki : 1) ma zasięg, rangę lub znaczenie ponadregionalne, ogólnopolskie,2) ze… czytaj dalej »
wladyslaw-gudonis-komendarek-ambasadorem-save-the-music

Władysław Gudonis Komendarek - Ambasadorem Save the Music!

Ikona polskiej muzyki elektronicznej. Instrumentalista i kompozytor, dziś uważany jest za jednego z weteranów polskiej muzyki elektronicznej. W latach 1973-1983 członek legendarnej grupy EXODUS.Ma za sobą koncerty na festiwalach rockowych (Jarocin), elektronicznych (KLEM Nijmegen-Holandia, Drezno-Niemcy, Linz-Austria) jak i jazzowych (Jazz Jamboree). Jest stale aktywny muzycznie,… czytaj dalej »
agnieszka-mrozinska-jaszczuk-wspiera-save-the-music

Agnieszka Mrozińska-Jaszczuk wspiera Save the Music!

Jest aktorką teatralną, dubbingową, filmową. Wokalistka, tancerka oraz producentka filmowa i telewizyjna. Od 10 lat związana z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie. Gościnnie aktorka teatru Muzycznego w Gliwicach. czytaj dalej »
krzysztof-tymendorf-jest-z-nami

Krzysztof Tymendorf jest z nami!

Altowiolista. Krzysztof Tymendorf od wielu lat należy do grona wybitnych polskich altowiolistów młodego pokolenia. W 2012 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Ireny Albrecht. Współzałożyciel i muzyk zespołu Duo del Gesù, współpracował kameralnie z takimi artystami jak:… czytaj dalej »

1234