Rozpoczęła się druga edycja Konkursu na Reportaż Mam Muzykę

Muzyka jest nieodłącznym elementem codzienności i można o niej mówić nie tylko w formie muzycznych recenzji. Dlatego to właśnie jej poświęcony jest Ogólnopolski Konkurs na Reportaż "Mam Muzykę...", którego druga edycja wystartowała 16 lutego.

W konkursie może wziąć udział młodzież w wieku 14-21 lat, której zadaniem jest stworzenie autorskiego reportażu literackiego bądź radiowego o muzyce. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, a twórcy najciekawszych prac mogą liczyć na ich publikację w Portalu Reportażystów FARKA.press, prowadzonym przez organizatora konkursu, Fundację FARKA. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 kwietnia 2019 r.

- Pierwsza edycja konkursu odbyła się na przełomie lata i jesieni w 2017 roku, w odpowiedzi na którą spłynęły do nas dziesiątki prac - mówi Aleksandra Furtak, koordynatorka projektu. - Były to wówczas wyłącznie reportaże literackie, w tym roku poszerzyliśmy zakres konkursu o reportaż radiowy, jako że o muzyce często lepiej opowiada się dźwiękiem. Ideą projektu jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom sprawdzenia się w roli reportażystów, ale i zachęcenie ich do oderwania wzroku od urządzeń mobilnych, spojrzenia na realny świat, dostrzeżenia w nim dobrych historii i nawiązania międzyludzkich relacji.

Tegoroczna edycja Konkursu na Reportaż "Mam Muzykę..." odbywa się pod patronatem medialnym portalu dlaStudenta.pl, Radia LUZ, Radia Kampus, portalu MEAKULTURA oraz bloga Dlaczego Nie Gra. Werdykt jury zostanie ogłoszony 1 maja 2019 r. za pośrednictwem strony internetowej organizatora, na której znajduje się też regulamin oraz szczegóły dotyczące konkursu: www.farka.com.pl.

rozpoczela-sie-druga-edycja-konkursu-na-reportaz-mam-muzyke

Opublikowano: 2019-02-23