Projekty

ksiazka-sto-lat-muzycznej-emigracji-kompozytorzy-polscy-za-granica-1918-2018-oferta

Książka Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918-2018) - OFERTA

  Autor: Max Skorwider   100 lat muzyki polskiej za granicą w stulecie Niepodległości Polski! Blisko 50 autorów, ponad 200 kompozytorów, niemal 100 ilustracji 63 mini wywiady i 15 obszernych artykułów przekrojowych   Mamy zaszczyt przedstawić Państwu najnowszy projekt Fundacji MEAKULTURA - pierwszy polski leksykon kompozytorów emigracyjnych. Sto… czytaj dalej »
edukacja-muzyczna-najmlodszych

Edukacja muzyczna najmłodszych

Obecnie w Polsce edukacja muzyczna nie jest priorytetem. W żłobkach i przedszkolach coraz rzadziej odbywają się zajęcia muzyczne i rytmika, za to częściej prowadzone są przez osoby do tego nieprzygotowane. W szkołach często mamy do czynienia z nauką o muzyce nie zaś z nauką muzyki.… czytaj dalej »
kolekcja-ubran-i-edycja

KOLEKCJA UBRAŃ - I edycja

W zamyśle MEAKULTURY „Save The Music” stanowi nie tylko projekt promujący kulturę muzyczną ma on za zadanie przede wszystkim odcisnąć realny ślad w sposobie myślenia o niej. A dobrą muzykę można propagować różnymi sposobami. Jednym z nich jest głośne mówienie o tym, co w sztuce… czytaj dalej »
wystawa-muzyka-wiodaca-ludzi-na-barykady

WYSTAWA - Muzyka wiodąca ludzi na barykady

Kampanii społecznej towarzyszą różnego typu wydarzenia artystyczne. Pierwszą z nich jest wystawa plakatów dr Maxa Skorwidera, która miała swoją premierę w Brukseli (szczegóły można przeczytać TUTAJ), poświęcona muzyce polskiej w czasach komunizmu, w kontekście cenzury. Plakaty będziemy prezentować także w innych miastach Polski i Europy.… czytaj dalej »
plakaty-muzyczne-maxa-skorwidera

PLAKATY muzyczne Maxa Skorwidera

W pierwszej odsłonie kampanii zdecydowaliśmy się przybliżyć sylwetki wybitnych artystów: Fryderyka Chopina, Hanki Ordonówny, Astora Piazzolli, Marii Callas, Johna Cage’a, Franka Zappy, Elli Fitzgerald, Enrico Caruso, Marleny Dietrich, Ludwiga van Beethovena, Jimiego Hendrixa, Sida Visciousa, Franka Sinatry i Palestriny. Autorem plakatów jest dr Max Skorwider… czytaj dalej »