Prawo

Projekty o nazwie „Save the Music z prawem” oraz „Legal Art – podcasty dla artystów-wykonawców” obejmują cykl filmików oraz podcastów eksperckich dotyczących prawa autorskiego, zrealizowanych w ramach kampanii “Save the music”. 

Tematyka filmików i podcastów dotyczy zagadnień prawnych, które są kluczowe dla działania artystów, lecz często są one niezrozumiałe, a niekiedy nawet nieznane. W przestrzeni publicznej brakuje miejsca, gdzie można nieodpłatnie zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami prawa autorskiego. Widzimy tu istotny problem, więc chcemy przekazać tę widzę w sposób przystępny i darmowy. Z nami artysta może poczuć się pewniej w gąszczu przepisów. Poruszamy ważne kwestie zawierania umów, rozliczania tantiemów, zgłaszania utworów czy pozyskiwania licencji. Zależy nam także na tym, aby obalać powszechnie krążące mity o prawie autorskim. 

Do projektów zaprosiliśmy dwie ekspertki z tej dziedziny: dr Aleksandrę Sewerynik oraz dr Annę Wilińską-Zelek. 

Legal Art - podcasty dla artystów-wykonawców

O funkcjonowaniu artystów-wykonawców w gąszczu przepisów prawnych – prosto i praktycznie. Poruszamy zagadnienia istotne dla środowiska z różnych perspektyw, starając się spojrzeć na artystów-wykonawców holistycznie.

Cykl sfinansowany z Funduszu Promocyjnego STOART. STOART to największa polska organizacja zbiorowego zarządzania prawami do artystycznych wykonań utworów muzycznych i słowno-muzycznych. STOART chroni prawa ponad 700 000 artystów polskich i zagranicznych.

Wspieraj nas:

Wesprzyj fundację:

Warto zajrzeć: