Rozpoczęła się druga edycja Konkursu na Reportaż Mam Muzykę

Muzyka jest nieodłącznym elementem codzienności i można o niej mówić nie tylko w formie muzycznych recenzji. Dlatego to właśnie jej poświęcony jest Ogólnopolski Konkurs na Reportaż „Mam Muzykę…”, którego druga edycja wystartowała 16 lutego.

W konkursie może wziąć udział młodzież w wieku 14-21 lat, której zadaniem jest stworzenie autorskiego reportażu literackiego bądź radiowego o muzyce. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną, a twórcy najciekawszych prac mogą liczyć na ich publikację w Portalu Reportażystów FARKA.press, prowadzonym przez organizatora konkursu, Fundację FARKA. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 kwietnia 2019 r.

– Pierwsza edycja konkursu odbyła się na przełomie lata i jesieni w 2017 roku, w odpowiedzi na którą spłynęły do nas dziesiątki prac – mówi Aleksandra Furtak, koordynatorka projektu. – Były to wówczas wyłącznie reportaże literackie, w tym roku poszerzyliśmy zakres konkursu o reportaż radiowy, jako że o muzyce często lepiej opowiada się dźwiękiem. Ideą projektu jest nie tylko umożliwienie młodym ludziom sprawdzenia się w roli reportażystów, ale i zachęcenie ich do oderwania wzroku od urządzeń mobilnych, spojrzenia na realny świat, dostrzeżenia w nim dobrych historii i nawiązania międzyludzkich relacji.

Tegoroczna edycja Konkursu na Reportaż „Mam Muzykę…” odbywa się pod patronatem medialnym portalu dlaStudenta.plRadia LUZRadia Kampus, portalu MEAKULTURA oraz bloga Dlaczego Nie Gra. Werdykt jury zostanie ogłoszony 1 maja 2019 r. za pośrednictwem strony internetowej organizatora, na której znajduje się też regulamin oraz szczegóły dotyczące konkursu: www.farka.com.pl.