Save the Music – muzyczne plakaty Maxa Skorwidera

Dzisiaj otwieramy wystawę “Save the Music – muzyczne plakaty Maxa Skorwidera”. Wystawa powstała we współpracy Fundacji MEAKULTURA z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Wspierana jest także przez Miasto Opole oraz Radio Opole.
Kampania społeczna Save the Music zmienia świat na lepsze dzięki muzyce. W ramach kampanii organizowane są, m.in.: wydarzenia kulturalne, działania wydawnicze, edukacyjne (w tym wprowadzane innowacyjne rozwiązania metodyczne dla szkół), a także komunikacyjne, polegające na pokazywaniu istotnej i wielowymiarowej roli muzyki w życiu człowieka. Save the Music to również inkubator działań twórczych, dzięki któremu powstają oryginalne prace artystyczne, eksperckie video wykłady, a nawet kolekcja ubrań. Wreszcie, to wsparcie wybitnych artystów i ich dzieł (bez względu na gatunek). Działania prowadzone przez Fundację MEAKULTURA w ramach Save the Music łączą i uwrażliwiają ludzi, to supermoc dostępna dla każdego – wystarczy tylko się na nią otworzyć.
Autorem plakatów jest dr hab. Max Skorwider – grafik, ilustrator, plakacista. Na stałe współpracuje z tygodnikiem „Polityka” oraz „Kulturą Liberalną”, a także z Uniwersytetem Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, gdzie pracuje na stanowisku profesora. Nagradzany na licznych konkursach, przeglądach grafiki, plakatu ilustracji w kraju i na świecie. Jego prace prezentowane były m.in w Meksyku, Chinach, Stanach Zjednoczonych, Ekwadorze, Francji, Japonii. Artysta działa z Fundacją Meakultura niemal od początku jej istnienia. Jego prace stworzone w ramach kampanii Save the Music pokazywane były m.in. na wystawach autorskich w Brukseli czy w Darmstadt, jest też autorem ilustracji do książki “Sto lat muzycznej emigracji. Kompozytorzy polscy za granicą (1918-2018)” (w tym jej anglojęzycznego wydania From Poland with Music, wydanej przez Fundację MEAKULTURA i Scala).
Serdecznie zapraszamy na wystawę!